Průvodce na Cestě želvy

Cesta želvy

Ještě jednou vás já, Želva, vítám na své cestě, na Cestě želvy. Já i moji přátelé jsme tu proto, abychom vám pomohli zlepšit váš život – po stránce fyzického zdraví i duševní pohody. Nyní vám ukážu, jaké různé možnosti Cesta želvy nabízí každému z vás. Pojďme na to.

Na Domovské stránce Cesty želvy vám nabízím přehled všech možností, které tento webový portál nabízí. Určitě si budete chtít jednotlivé sekce prozkoumat sami, tak jen stručně:

V sekci O projektu se dozvíte, proč vlastně Cesta želvy vznikla a jak vám může pomoci zlepšit váš život.

Cesta želvy – ilustrace – Poradna_2

V Poradně jsou vám zkušení terapeuti tradiční čínské medicíny připraveni poradit s různými zdravotními problémy, které vás trápí. (V blízké budoucnosti zde bude fungovat dokonce online ordinace tradiční čínské medicíny, ale nepředbíhejme).

Encyklopedie vám přináší mnoho informací o bylinkách, houbách a receptech tradiční čínské medicíny. Také o tom, jak se stravovat u konkrétních nerovnováh a jak jednotlivé problémy řešit.

Cesta želvy – ilustrace – UceniCestu želvy můžete využívat jako jednu velkou vzdělávací akademii. Po přečtení článku čizhlédnutí webináře budete moci zodpovědět krátký kvíz. Za správné odpovědi budete získávat body a postupovat po jednotlivých stupních – nejprve  žákovských, poté i mistrovských. O tomto systému se dozvíte víc v sekci Akademie.

Ráda bych, aby na Cestě želvy postupně vznikla komunita lidí, kteří se zajímají o zdravý životní styl a tradiční čínskou medicínu. V sekci Komunita bude možné diskutovat na různá témata Cesty želvy.

Cesta želvy – ilustrace – Clanky, videa, podcasty

 

V sekci Články, videa a podcasty budete moci číst, dívat se a poslouchat. Najdete zde všechno, co se týká zdraví i nemoci, léčby i prevence, radostí i starostí života. 

V sekci Webináře a semináře najdete různé vzdělávací programy na desítky různých témat týkajících se tradiční čínské medicíny a umění pěstování zdravého života. 

Cesta želvy – ilustrace – Cviceni

 

V sekci Cvičení a meditace můžete navštěvovat pravidelné lekce čínských zdravotních cvičení typu Tai Ji nebo Qi Gong. Najdete zde i pravidelné zdravotní rozcvičky, lekce jógy a různé formy meditací pro zdraví těla i duše. 

Pro ty, kdo se s čínskou medicínou teprve seznamují, je připraven seriál plný krátkých a srozumitelných článků o tom, jak tradiční medicína přemýšlí a funguje. Najdete ho v sekci Začínáme s TCM.

V sekci Recepty najdete každodenní inspiraci pro přípravu zdravých a chutných (nejen asijských) jídel, které dozajista potěší vaše tělo, vaši duši i vaše blízké. 

Aby všechno fungovalo, jak má, nezapomeňte se při každém dalším příchodu na Cestu želvy vždy znovu přihlásit. 

 

Cesta želvy – ilustrace – Poradna 2Každý z nás občas potřebuje dobrou radu. To když nám není dobře, nebo se bojíme o zdraví své či svých blízkých. V takových chvílích pomůže Poradna, kde tým zkušených odborníků na tradiční čínskou medicínu čeká na vaše dotazy a prosby o radu. 

Je hned několik možností, jak Poradnu využít:

 • Nejlepší variantou je popsat svůj problém do připraveného rámečku, vyplnit diagnostický dotazník a přiložit fotku vašeho jazyka.
 • Terapeut tak získá dostatek informací pro co nejpřesnější doporučení.
 • Můžete zde zanechat své telefonní číslo a terapeuti Cesty želvy vám do 48 hodin sami zavolají.
 • Do třetice můžete poslat terapeutovi přímo vlastní zprávu. 

Na jednu věc však nikdy nezapomínejte. Tato služba – jakkoli kvalitní lidé v ní pracují – nemůže nikdy na dálku nahradit osobní návštěvu terapeuta či lékaře. 

 

Encyklopedie se dělí na mnoho tematických částí. Jejich přehled najdete v levé části sekce. Jsou to: 

 • bylinné recepty podle TCM
 • potraviny podle TCM

Pro rychlejší vyhledávání můžete využívat různé filtry. Případně můžete využít nástroj pro vyhledávání, který najdete nahoře vpravo na stránce. Prostě tak, jak jste zvyklí z jiných internetových stránek a vyhledávačů …

 

Cesta želvy – ilustrace – Nakupování a slevy

 

Členství v Klubu Cesty želvy přináší velkou řadu výhod. Jednou z nich je i možnost nakupovat produkty a služby u našich partnerů.

 

 

Nabídku slev najdou členové Klubu Cesty želvy ve svém profilu.

 • Do svého profilu se každý uživatel dostane stisknutím tlačítka Přihlásit se.
 • V rámečku Produkty se slevou seznam aktuálně zvýhodněných produktů pro členy
  Klubu.
 • Stačí ťuknout na Dozvědět se více a pak už jen vybírat a nakupovat.

Zároveň vás na slevové akce upozorním vždy v emailu, který vám budu občas posílat.

 

Cesta želvy – ilustrace – Profil 2Ve svém profilu si můžete měnit také různá nastavení:

 • měnit kontaktní a přihlašovací údaje
 • upravovat vaše předplatné
 • přidat si svou fotku 
 • měnit své oblíbené kategorie

Dále zde uvidíte obsah, na který jste registrovaný.

Navíc zde uvidíte svůj diagnostický dotazník, který jste odeslali do Poradny. Zpětně si zde můžete také prohlédnout komentáře a odpovědi z diskuzí, kterých se účastníte.

 

Cesta želvy – ilustrace – Zapomenute heslo

 

Snadná pomoc. V Přihlášení ťukněte na Zapomenuté heslo, vyplňte svůj email, pod kterým se přihlašujete a počkejte, až vám do vaší emailové schránky dorazí email s instrukcemi. Podle těchto instrukcí pokračujte dál. Je to snadné, dokáže to každý. 

 

 

 

Cesta želvy – ilustrace – Akademie

Cestu želvy můžete vnímat jako ohromný web plný zábavy, nebo třeba také jako jednu velkou vzdělávací Akademii. Akademii tradiční čínské medicíny a zdravého životního stylu. 
Kdo se chce víc než jen bavit, možná ocení zajímavý a zcela dobrovolný vzdělávací systém Cesty želvy. Budu ráda, když se jej zúčastníte, ale rozhodnutí nechávám zcela na vás. 

 • Pod články či webináři najdete kvízy s otázkami. To, co jste se v daném článku či webináři naučili, teď můžete zúročit a složit tak „malou závěrečnou zkoušku“. 
 • Pokud zaškrtnete správné odpovědi, získáváte body
 • Po dosažení určitého počtu bodů dosáhnete určité znalostní úrovně
 • Dosažení konkrétní úrovně uvidíte ve svém Profilu, v sekci Akademie a také vám pošleme email s certifikátem.
 • Svou žákovskou a později též mistrovskou úroveň uvidíte také jako barevný kroužek u vaší profilové fotografie v diskuzích. Ostatní diskutující tak uvidí, jaké znalostní úrovně jste již dosáhli.

Jakých úrovní můžete dosáhnout? Nejprve se musíte zhostit jednotlivých žákovských stupňů. Je to trochu podobné systémům, které používají tradiční asijská bojová umění.

Žákovské stupně:

8. Bílá želva
7. Žlutá želva
6. Oranžová želva
5. Červená želva (světle)
4. Zelená želva 
3. Modrá želva 
2. Fialová želva
1. Černá želva


Mistrovské stupně:

1. Černá s jedním červeným pruhem
2. Černá se dvěma červenými pruhy
3. Černá se třemi červenými pruhy
atd.

 

Cesta želvy – ilustrace – Komunita

Ráda bych, aby na Cestě želvy postupně vznikla komunita lidí, kteří se zajímají o zdravý životní styl a tradiční čínskou medicínu. 

Komunita je však o vzájemné komunikaci. Bylo by skvělé, kdybych nepředávala informace jen já vám, ale abyste se také aktivně zapojili. 

K tomu slouží sekce Komunita. Zde můžete komentovat a diskutovat u již založených témat nebo vytvářet témata nová.

 

 • Můžete diskutovat o svých problémech. 
 • Můžete vyjadřovat své názory na určitá témata. 
 • Bude úžasné, pokud se podělíte o své zkušenosti.
 • Můžete také diskutovat pod jednotlivými články apod.

Jen bych vás ráda poprosila, aby šlo vždy o slušnou a věcnou diskusi. Jde nám o to, abychom se zlepšovali, abychom si pomáhali, aby nám bylo společně dobře. 

Že to takhle bude, za to vám všem pěkně děkuji.

 

Pokud chcete využívat všech výhod členství v Klubu Cesty želvy, nejprve se vpravo nahoře přihlaste. Po přihlášení se vám odemkne veškerý obsah, který je nečlenům uzamčený. Můžete pak číst články, sledovat videa, pouštět si podcasty.

Pokud se chcete účastnit aktivit, jako jsou webináře nebo různá cvičení, tak se na ně musíte předem přihlásit. Nebojte, je to velmi jednoduché. 

 • Vyberte si aktivitu, které se chcete zúčastnit.
 • Klikněte na tlačítko Chci se přihlásit. A to je vše.
 • Na stránce dané aktivity uvidíte, kdy akce či událost začíná. 
 • Vybranou událost si také můžete přidat do vašeho Apple či Google kalendáře

Cesta želvy – ilustrace – Obsah, clanky, videa, podcastyKdyž nastane čas začátku aktivity, uvidíte tlačítko Přihlásit se přes přímo nebo Přihlásit se přes Zoom

 • U většiny účastníků bude fungovat tlačítko Přihlásit se přímo. 
 • Některé internetové prohlížeče však tuto funkci nepodporují. Pak je třeba použít tlačítku Přihlásit se přes Zoom. 
 • Zoom je třeba mít nainstalovaný předem ve vašem zařízení.

Pokud nastanou technické problémy s připojením, nebo danou akci nestihnete, není třeba zoufat. Záznam daného obsahu bude přístupný ještě minimálně 7 dní po jeho ukončení. Najdete ho vždy v sekci Již proběhlo. Některé aktivity budou přístupné i po mnohem delší dobu.

Přestože je naprostá většina obsahu Cesty želvy pro členy Klubu zdarma, je možné, že některé webináře zahraničních lektorů mohou být přesto zpoplatněny. Nicméně i v těchto případech mají členové Klubu výrazné slevy.

 

Veškeré články, videa a podcasty budou na Cestě želvy archivovány a tedy k vaší plné dispozici neomezeně dlouhou dobu. 

 • Můžete se k nim tedy kdykoliv vrátit. 

Záznamy aktivit typu webinář či cvičení budou přístupné vždy minimálně 7 dní po jejich uskutečnění.

 • Některé aktivity budou archivovány po mnohem delší dobu či neomezeně. 
 • Po celou dobu archivace se k nim můžete vracet.

 

Cesta želvy – ilustrace – Oblibene

 

Srdíčko označuje oblíbené články a další aktivity. Každý článek či aktivitu si pomocí srdíčka můžete označit a uložit do oblíbených, abyste se k němu mohli kdykoliv v budoucnu vrátit. Své oblíbené položky najdete a můžete spravovat ve svém Profilu v jeho levé části.

 

 

Cesta želvy – ilustrace – Tradice

 

Pro začátečníky v oboru tradiční čínské medicíny jsem připravila speciální sekci Začínáme s TCM (tradiční čínskou medicínou). Tato sekce obsahuje články, které postupně seznamují začátečníky s nádherným učením tradiční čínské medicíny. I zde můžete vyplňovat kvízy a postupovat v žebříčku Akademie. Jen tam pojedeme pěkně pomalu a od začátku. 

 

Cesta želvy – ilustrace – Podpora

Pokud nastanou jakékoliv problémy v užívání Cesty želvy, které pomocí výše uvedených odpovědí nejste schopni vyřešit, kontaktujte naši technickou podporu: podpora@cestazelvy.cz

Víte, ani já, želva, nejsem neomylná. Když ale přijdou problémy, snažím se je řešit. Proto se na mne neváhejte obrátit, když si nebudete vědět rady. Já a moji přátelé jsme tu jen pro vás. 

 

Zvonec ... A úvodu je konec

Nakonec bych vám ráda popřála, aby vám byl pobyt na Cestě želvy k radosti a užitku. Aby vám pomáhal žít lepší život, ve kterém budete zdravější a šťastnější. 

Stejně jako já. 

Vaše Želva