Želva ví, jak na život v klidu a harmonii.  

Kráčíte světem nohama pevně na zemi, a přesto máte pocit, že vám chybí rovnováha? Není vám dobře ve vlastním těle, vleče se vám zdravotní problém nebo chcete nemocem předcházet? Právě pro vás je tu Cesta želvy. Náš vzdělávací portál vám ukáže, jak se po vzoru moudrých želv o sebe lépe starat, abyste žili šťastný, zdravý a dlouhý život. Najdete tu články, videa nebo webináře tvořené desítkami odborníků na zdravý životní styl podle čínské medicíny nebo práci s emocemi. 

Učte se od ní! Stát se členem

Proč právě želva?

Tradiční čínská medicína želvu považuje za symbol dlouhověkosti a moudrosti. A jak by ne. Želvy jsou na Zemi už 200 milionů let, přežily i dinosaury a není výjimkou, když oslaví dvoustovku. Kromě jejich houževnatosti nás na nich ale fascinuje ještě jedna věc. Želvy jdou životem oproti nám daleko vyrovnaněji. A rozhodně to není jen tím, že mají dvě nohy navíc. 

bro

Jaké želvy jsou? 

Želvy jsou tvorové, kteří si dopřávají zdravou rostlinnou stravu, mají svoje tempo, nikam nespěchají, příliš neřeší, co se kolem nich děje a mají krunýř, který je chrání a kde si odpočinou. Od koho jiného se učit, jak v dnešním bláznivém světě zpomalit a zaměřit se na sebe?  

ikona 1

Čtyři oblasti, o kterých vás Cesta želvy učí  

V dnešní době se pořád za něčím ženeme. Lepší práce, větší domy, dražší dovolené. Na dobré jídlo nemáme čas a usínání nám často hatí hlava plná starostí. Co kdybychom to ale zkusili jako ta želva?  

ikona 2
Představte si, že každá z jejích silných nohou nese jeden základní princip spokojeného života:
Želva Želva symbol
vyrovnané emoce
zdravé stravování
dobrý spánek
pravidelný pohyb

To jsou čtyři pevné nohy, na kterých želvy stojí. I když vy sami budete dál chodit po dvou, myslete na čtyři nohy želvy a snažte se denně věnovat každé z nich, aby vás dohromady krásně nesly. Najděte čas být se svými pocity, dejte si dobrou večeři, po ní krátkou procházku a před usnutím se dívejte do knížky místo do mobilu.

 

 

ikona 3 kopie

Příspěvky, které na webu najdete, vám přinesou desítky dalších tipů, jak si po vzoru želvy budovat spokojenější život. Čtyři nohy želvy, nebo čtyři pilíře harmonického života, jsou hlavními tématy našich článků. Když budete v životě pomalu zkoušet, co v nich radíme, uvidíte, že najednou zvolníte a bude se vám žít daleko lépe.  

ikona 4 kopie

Podívejte se na ulici kolem sebe. Kdo taky kráčí klidně a s rozmyslem? Kdo další se asi vydal na cestu podle čtyř základních principů života želvy a jako vy si uvědomuje propojení těla, mysli a prostředí, ve kterém žijeme?

Zveme vás k poznání tisíciletého učení

rose

Seznamte se s Yang Sheng Fa

V projektu vycházíme z moudrosti Yang Sheng Fa, umění pěstování lepšího života. Jeho zásady, které si s námi osvojíte, pomáhají žít lidem spokojenější život po celém světě už tisíce let. Umění pěstování života vzniklo z pozorování přírody a jejích zákonů a učí nás, jak žít, abychom vůbec neonemocněli.  

 

gym

Naučte se balancovat

Cestu želvy jsme vytvořili, aby se učení Yang Sheng Fa dostalo z ordinací terapeutů do světa mezi vás. Tradiční moudrost pro vás zpracováváme do přehledných článků a kurzů, které vás postupně naučí ladit čtyři základní pilíře harmonického života: emoce, stravování, spánek a pohyb.  

laboratory

Čerpejte z propojení tradičního a nového

V Cestě želvy spojujeme poznatky východní filozofie a moderní západní vědy. Lidé ve východní Asii a zvlášť ve staré Číně byli mistry spokojeného života. Věděli, jak zůstat zdraví a žít jednoduchý, ale šťastný život. Jejich moudrost pro vás teď doplňujeme v Praze, Berouně nebo Londýně o ty nejnovější vědecké poznatky.  

Cestu želvy píše ...

Staňte se členem klubu

Získejte přístup ke všem článkům, slevu na placené webináře a mnoho dalšího s naším předplatným.

ic48-Sale
Nakoupíte levněji produkty a služby našich partnerských firem
ic48-Yoga
Dostanete přístup k on–line cvičením a meditacím
ic48-Webinar
Získáte webináře zdarma nebo se slevou