Jana Dedková

Jana Dedková

Terapeutka TCM


Byla jsem zvídavé a neposedné dítě. Sport byl můj život. Na basketbal jsem byla malá. Na gymnastiku velká a tak jsem skončila u atletiky. Ale osmdesátá léta byla ve sportu i politice složitá a já nebyla příliš přizpůsobivá. I ve škole jsem měla jasno – gymnázium a pak medicína. Ale rodiče rozhodli: nejdřív odborná škola a pak se uvidí. A tak jsem nastoupila na SZŠ obor rehabilitace a mohla se pohybu věnovat na jiné úrovni. Ale setkání se systémem zdravotní péče po ukončení studia mne zaskočil. Naprostý nezájem o pacienta mne utvrdil, že musím najít jinou možnost ,,obživy“. V devadesátých letech ještě soukromá praxe příliš nekvetla amně se do cesty pletly různé alternativní směry – baňkování, aurikuloterapie, bylinkářství. Ale stále jsem hledala celostnější způsob léčení.

A našla TRADIČNÍ ČÍNSKOU MEDICÍNU. A té jsem věrná dodnes. Její celistvost mě baví a fascinuje. V kombinaci s novými směry v rehabilitaci poskytuje pacientům maximální možnosti na cestě k jejich uzdravení.

Využívám akupunkturu i byliny. Doporučuji dietetická opatření. Snažím se spolupracovat s lékaři, využívat možností moderních léčebných metod. Stejně jako jsem to viděla při svých stážích na klinikách v Číně.

V České republice jsem, složením závěrečné zkoušky, ukončila studium akupunktury a fytoterapie na Institutu TCM Bohemia v Praze v roce 2009.

Mezi léty 2009 a 2012 jsem absolvovala 3x měsíční stáž na University of Nanjing v Číně.

V Bratislavě jsem 3 roky navštěvovala semináře Taoistické akupunktury. Naučila se základy Medical Qi Gongu. Z rehabilitačních technik používám nejvíc práci s dechem a fasciemi.

Kontakty:

Jana Dedková

email: rehabilitacni.sluzby@seznam.cz 

telefonní číslo: +420 777 172 989

webové stránky: www.dedkova.sluzby.cz 

Z mé dílny

Zobrazit více

Angína bez antibiotik? Ano, je to možné!

Zobrazit Článek

Angína bez antibiotik? Ano, je to možné!
4 min

Netrhejme dětem mandle. Je to zbytečné!

Zobrazit Článek

Netrhejme dětem mandle. Je to zbytečné!
5 min

Onkologičtí pacienti v ordinacích TCM

Zobrazit Článek

Onkologičtí pacienti v ordinacích TCM
2 min

Staňte se členem klubu

Získejte přístup ke všem článkům, slevu na placené webináře a produkty TCM a mnoho dalšího s naším předplatným.

ic48-Sale
Nakoupíte levněji produkty a služby našich partnerských firem
ic48-Yoga
Dostanete přístup k on–line cvičením a meditacím
ic48-Webinar
Získáte webináře zdarma nebo se slevou