Erekce aneb Ať to zase stojí za to


Milé dámy, tenhle článek si píšeme my chlapi čistě jen pro sebe. Ano, jistě, můžete namítat, že se to téma bytostně týká také vás. A že když si o tom s vámi nebudeme povídat, že se toho problému jen těžko zbavíme. Ale co naplat, vy máte svá tajemství a svá choulostivá témata a my chlapi také. Máloco totiž dokáže zadupat do země zdravé chlapské sebevědomí jako tohle. No, vždyť víte, o čem si budeme povídat. Přece o tom, že když selhává erekce, že to zkrátka za nic nestojí.

Kdo za to může?

Západní medicína má vyzkoumáno, že nejčastější příčinou občasných poruch erekce je konzumace alkoholu. Poruchy se s přibývajícím věkem dostavují častěji, přicházejí rovněž v souvislosti s následujícími faktory:

  • vysoký krevní tlak a poruchy prokrvení (také v důsledku kouření)
  • diabetes mellitus (cukrovka 2. typu)
  • poranění nervů, pooperační následky (prostata)
  • užívání léků. jako jsou psychofarmaka, léků na snižování krevního tlaku jako betablokátory nebo léků s účinnou látkou finasterid (Finex, Lekoprost) k léčbě zbytnělé prostaty nebo Propecia (též obsahující finasterid) na léčbu vypadávání vlasů
  • psychické problémy

Erekce jako maják

To, že nám to přestává jít, není jen otázka cti, ega, nebo partnerské harmonie. Erekce bývá majákem, který signalizuje možné zdravotní nebezpečí. Jen se podívejte, na co přišli lékaři z Nemocnice svaté Anny v Brně. Vyšetřili tam 150 mužů pro potíže s erekcí. Téměř u každého druhého z nich bylo zjištěno vysoké riziko srdečně-cévní či mozkové příhody. Právě tato onemocnění jsou v České republice na prvním místě v příčině úmrtí.

Vysoký krevní tlak, cukrovka nebo zvýšená hladina cholesterolu trápí české muže již ve středním věku. Vliv má genetická dispozice, ale důležitou roli hraje i špatná životospráva, obezita, kouření a nedostatek pohybu.

V rámci detekce kardiovaskulárních onemocnění bylo v Brně vyšetřeno 150 mužů přicházejících pro potíže s erekcí v průměrném věku 54 let (26-84 let). A dopadlo to takhle:

  • 6 z 10 nemocných trpělo hypertenzí
  • každý 5. byl diabetik
  • 63 % mělo zvýšenou hladinu cholesterolu
  • 35 % bylo obézních
  • každý čtvrtý byl kuřák

Vysoké riziko (větší než 5 %) možné fatální srdečně-cévní či mozkové příhody v následujících 10 letech bylo nalezeno u 41 % mužů souboru.

Významným vedlejším nálezem byla velmi nízká trénovanost a tolerance tělesné zátěže u českých mužů, která byla zjištěna při bicyklové ergometrii.

Mužská erekce je zkrátka barometrem zdraví, porucha erekce je často prvním projevem závažného onemocnění, nejčastěji srdečně-cévního. Porucha mužské erekce může být důsledkem srdečně-cévního onemocnění a může až o 3-5 let předcházet srdeční infarkt či mozkovou mrtvici. Mladší muži od 35 do 50 let, kteří trpí středně těžkou nebo těžkou poruchou erekce, by z tohoto důvodu měli být vždy vyšetřeni s cílem vyloučit závažné onemocnění srdce a cév, zejména ischemickou chorobu srdeční.

Ve srovnání se zeměmi severní, západní a jižní Evropy máme vysoký počet nemocných s vysokým krevním tlakem, zvýšenou hladinou cholesterolu, v populaci narůstá počet obézních a jedinců trpících cukrovkou. Tyto rizikové faktory včetně kouření, fyzické inaktivity a sedavého způsobu života představují riziko pro rozvoj aterosklerózy, která je společným jmenovatelem ischemické choroby srdeční i poruchy erekce, erektilní dysfunkce.

Na potenci jedině veřejný soud

Blahoslavena budiž současnost. Když to prostě nejde, jdeme se léčit a co víc, setkáváme se s pochopením. Ale dříve to nemívali muži s erektivními problémy zrovna jednoduché. Mluvím například o veřejném dokazování mužské impotence, které fungovalo v předrevoluční Francii. Tehdy, to víte, nebyly možné rozvody a aby bylo umožněno manželství ukončit, bylo potřeba dokázat, že muž je impotentní a nemůže plnit svou manželskou povinnost.

K tomu, zda je muž schopen pohlavního styku, existovalo více metod. Někdy soudci trvali na složitějších důkazech, jimiž byla například kopulace či alespoň pokusy o ni před zírajícím publikem, které celý akt komentovalo a psalo si poznámky. Naštěstí ne všechny případy dospěly až do takého stadia, ale i tak byly jednotlivé kroky velmi nepříjemné, a to nejen samotným aktérům.

Erekce a impotence pohledem tradiční čínské medicíny

Impotence je nedostatečná erekce se zachovanou sexuální touhou. Není to o tom, že bychom nechtěli. Chceme, ale nejde nám to. Kde vidí tradiční čínská medicína příčinu tohoto stavu? V Ledvinách. A proč je píšeme s velkým písmenem? Protože tělesné orgány jsou v klasické čínské medicíně víc než jen orgánem, jak je známe z hodin biologie. Jsou vždy zároveň velitelem celé soustavy orgánů a jejich tělesných pomocníků. Mají prostě na starosti víc, než vnímá západní medicína, proto to velké písmeno.

Ledviny podle starých čínských mistrů mají obrovskou zodpovědnost. Říká se o nich, že jsou „kořenem yin-yangu“ celého organismu a také to, že jsou „pramenem života“. V Ledvinách se totiž uchovává životní esence zvaná Jing /čti ťing/, jejíž množství a koncentrace nejen určuje délku našeho života a celkové naše zdraví, ale také naši plodnost a sexuální výkonnost.

S věkem, ale také díky nevhodnému životnímu stylu úroveň esence Jing v průběhu života klesá. Alespoň částečně ji doplnit bývá velmi, velmi těžké. Proto je tedy tak důležité udržovat si v pořádku sílu Ledvin a také si hlídat zdraví svého Srdce. Ledviny a Srdce jsou totiž velmi významné orgány určující naši schopnost či neschopnost plodit děti, nebo třeba „jen“ být schopen sexuálního styku v pevné síle až do pozdního věku. 

Tak ať je život zase fajn a ať všechno, co za to stojí, za to zase stojí!

Autor článkuČlánek obsahuje kvíz

Tento článek obsahuje kvíz. Pro vyplnění kvízu je třeba se přihlásit.Hodnocení článku

Diskuze

0 KOMENTÁŘŮ
Žena sedící na barové stoličce hledí do telefonu. Ilustrace
Do diskuze zatím nikdo nepřispěl. Buďte první kdo napíše komentář.
Vstoupit do komunity

Na podobné téma

Chronický únavový syndrom

Zobrazit Článek

Chronický únavový syndrom
15 min

Bradavice nikdy více! Jak se jich zbavit a zabránit dalšímu vzniku?

Zobrazit Článek

Bradavice nikdy více! Jak se jich zbavit a zabránit dalšímu vzniku?
7 min

Akutní zánět středního ucha: Jak na rychlou úlevu a prevenci návratu

Zobrazit Článek

Akutní zánět středního ucha: Jak na rychlou úlevu a prevenci návratu
5 min

Mohlo by vás zajímat

Jak užívat čínské bylinné směsi

Zobrazit Článek

Jak užívat čínské bylinné směsi

Bradavice nikdy více! Jak se jich zbavit a zabránit dalšímu vzniku?

Zobrazit Článek

Bradavice nikdy více! Jak se jich zbavit a zabránit dalšímu vzniku?
7 min

Piškotový dort s jahodami, mascarpone a lemon curd

Zobrazit Recept

Piškotový dort s jahodami, mascarpone a lemon curd
do 2 hodin

Staňte se členem klubu

Získejte přístup ke všem článkům, slevu na placené webináře a produkty TCM a mnoho dalšího s naším předplatným.

ic48-Sale
Nakoupíte levněji produkty různých značek

Každý měsíc pro vás zajistíme slevu od různého výrobce produktů čínské medicíny.

ic48-Yoga
Dostanete přístup k on–line cvičením a meditacím

Každý měsíc pro vás zajistíme slevu od různého výrobce produktů čínské medicíny.

ic48-Webinar
Získáte webináře zdarma nebo se slevou

Každý měsíc pro vás zajistíme slevu od různého výrobce produktů čínské medicíny.