Granátové jablko
Bylinka, jejíž domovinou je Středomoří. Je známo, že se již používala v 1. st. n. l. používalo k výrobě hořčice. Do střední Evropy se dostala díky římským kolonistům. Jako koření se semínko bílé hořčice používá při nakládání okurek, konzervování ryb a do omáček a kořenících směsí. Ale nejvíce se semínko hořčice bílé i černé používá k výrobě hořčice.
V lékařství se užívalo odpradávna, připravovala se z něho mouka, z které se dělalo těsto a to sloužilo jako obklad při revmatických bolestech.
Hořčice je teplé povahy a ostré chuti, uvolňuje stagnace a rozhýbává.
Hořčice jako ochucovadlo
Je to dochucovací přípravek, pasta žluté nebo žlutohnědé barvy, která se vyrábí z mletých hořčičných semínek smíchaných s vodou, octem, solí, kořením a olejem. Někdy se přibarvuje kurkumou. Většinou se konzervuje kyselinou benzoovou.
Asi jako první ji používali staří Řekové a Římané k masu. Rozemletá hořčičná semínka ředili vinným moštem. Další zmínky o hořčici můžeme najít kolem roku 800 n. l. na císařském dvoře Karla Velikého.
Hořčice je chuti sladko - kyselé a povahy osvěžující. Prospívá trávením a játrům. Díky různým druhům hořčic se chuť může měnit.