BAZI - Je Váš osud vytesán do kamene? - 1. díl


Člověk je jedinečný tvor, který se může celý život zdokonalovat. Zlepšovat svůj charakter, využívat svůj potenciál, pomáhat druhým a dosahovat vytyčených cílů.

Existuje mnoho nástrojů, které úspěšní a bohatí lidé využívají. Jedním z těchto nástrojů, který nám poskytla východní civilizace, je čínská metafyzika, do které patří mimo jiné tradiční čínská medicína, feng shui a čínská astrologie.

Čínská astrologie je velmi populární a známá. Skoro každý se už setkal s horoskopem psaným v časopise nebo na internetu a dozvěděl se o sobě, že je opice anebo například had, a co to pro něj znamená, popřípadě co ho v daném roce podle toho čeká.

Kéž by to bylo takto jednoduché.

Co je osud?

Člověk při narození svým prvním nádechem vdechne Qi specifickou pro daný moment. Nadechne energii daného roku, měsíce, dne a hodiny. Narodí se do určité rodiny, k určitým sourozencům a do konkrétního města a společnosti. Toto je osud.

Vaše datum narození se přepočítává do tabulky čtyř pilířů osudu, což je překlad pojmu Bazi. Jedná se o jeden ze systémů patřících pod souhrnný název čínská astrologie.

Bazi, respektive vaše čtyři pilíře osudu (rok, měsíc, den a hodina), představují to, s čím jste na tento svět přišli. Je to soubor informací, které k vám neoddělitelně patří a jsou neměnné.

V této tabulce se ukrývají informace o vaší povaze, charakteru, o vašich silných a slabých stránkách a také o potenciálu, který máte ve svém životě k dispozici.

To, jak potom v životě tyto informace používáte, jak na základě nich konáte a jak se rozhodujete, formuje váš osud. Protože to, co ze žádného horoskopu nelze vyčíst, je lidská svobodná vůle.

Svobodně se rozhodujete, co budete dělat, studovat, kam půjdete uplatňovat svůj potenciál. Tím aktivně měníte svůj osud, a proto váš osud není vytesán do kamene, i když se to tak na první pohled může jevit.

Vaše Bazi vám odkrývá munici, kterou máte k dispozici. To, jak se rozhodnete tuto munici využívat, je už pak ve vašich rukou a je na vás, jak svůj osud budete formovat.

Obrázek1

Co odhaluje vaše Bazi?

Váš životní cíl

Většina lidí pátrá po tom, co je jejich poslání, jaký životní cíl mají následovat a jakým směrem se mají vydat. Bazi vám poskytne informace o tom, jaký je váš potenciál, jaké směry jsou pro vás vhodné a v jakých odvětvích se vám bude dařit. Z těchto informací je pak víc jak zřejmé, jaké cíle v životě následovat a jaké poslání naplňovat.

Obrázek3

Události ve vašem životě

Součástí Bazi jsou takzvané pilíře štěstí, které trvají vždy deset let a pro každého člověka začínají a mění se v jiném věku. Díky svým pilířům štěstí můžete určit některé události, které by se mohly ve vašem životě odehrát. Tyto události pak mohou změnit váš život. Pokud o nich budete vědět dopředu a budete na ně připraveni, budete se schopni v momentě, kdy nastanou, lépe rozhodovat a lépe využít příležitostí, které s sebou přinesou.

Obrázek4

Váš charakter

Osud znamená, že se narodíte ve specifický čas, kdy vládne určitá konstelace hvězd. Tato konstelace se pak promítne do vaší Bazi tabulky. To je vaše podstata, váš pravý charakter.

Jak rostete, začínají vás formovat škola, rodiče, společnost a přátelé. Na základě toho můžete začít používat vzorce chování jiných lidí, abyste se jim zavděčili, abyste je neurazili, nebo zkrátka proto, že si myslíte, že je to tak správné.

Jste to ale doopravdy vy? Jsou to vaše cíle, které se snažíte následovat? Je to skutečně váš pravý potenciál, který využíváte? Odpověď naleznete v Bazi.

Ze samotné Bazi tabulky si totiž můžete přečíst váš charakter, vaše silné a slabé stránky, vzorce chování, které jsou vám přirozené, a váš skutečný potenciál.

A to je nesmírně důležité vědět. Protože míra úspěchu člověka závisí do značné míry na tom, jak dokáže svoje silné stránky dále rozvíjet a jak je schopný svůj skutečný potenciál, ve snaze naplnit své sny, využít.

Obrázek5

Vaše pilíře štěstí

Pilíře štěstí jsou dynamickou součástí Bazi a ve vašem životě se mění každých deset let. Přinášejí působení dalšího zvířete ze zvěrokruhu a dalšího prvku. Dokonce každý jeden rok obsahuje jedno zvíře a jeden prvek. Jsou to, jednoduše řečeno, další hráči ve hře vašeho života. No a tito hráči přinášejí štěstí, dary a příjemné změny, nebo také nezdar, výzvy a nechtěné změny.

Síla Bazi je v tom, že díky pravidelné cykličnosti jevů dokážeme předpovědět, kdo tito hráči jsou a jestli přicházejí vnést do života pokrok a prosperitu, nebo výzvy a nechtěné změny.

Obrázek6

Vaše vztahy

Víte, jak dosáhnete dlouhověkosti? Díky dobrým vztahům. Když máte dobré vztahy s partnerem, jste šťastni. Když máte dobré vztahy s dětmi, jste spokojeni. Když máte dobré vztahy s obchodními partnery a kolegy, jste úspěšní. Daří se vám a žijete déle.

Dynamiku vašich vztahů lze z Bazi vyčíst pomocí toho, jaká zvířata jsou v tabulce zastoupená a jak navzájem kooperují. Dále pak vaše vztahy popisují jednotlivé pilíře, kde pilíř roku představuje vaše přátele, pilíř měsíce představuje vaše kolegy a rodiče, pilíř dne představuje partnera a hodinový pilíř představuje vaše děti a zaměstnance.

To, jaké prvky a skryté prvky jsou v těchto pilířích, pak determinuje povahu vašich vztahů. Tím, že tyto informace přečtete, budete vědět, kde na vztazích popracovat, kde se těšit z harmonie a kde naopak vztahy raději ukončit.

Obrázek7

Vaše bohatství

Každý má šanci stát se bohatým. V Bazi tabulce se ukrývá klíč k cestě toho nejmenšího odporu. To znamená, že díky znalosti vašich čtyř pilířů dokážete získat zkratku na cestě za svým posláním a dokážete nasměrovat svoje aktivity směrem, v němž leží potenciál pro maximalizaci vašich výdělků.

Musíte ale konat. Vaše aktivní práce, správné rozhodování a znalost terénu otevřou ty správné dveře. Překážky budou méně četné, výzvy se stanou vzácnými zkušenostmi a ty správné příležitosti se objeví v pravou chvíli. To je cesta nejmenšího odporu za vaším bohatstvím.

Obrázek8

Vaše zdraví

Nemocný člověk patří do rukou zkušeného odborníka na léčení a zdraví – pomocí Bazi tabulky ani pomocí feng shui ho nevyléčíme.

Z tabulky čtyř pilířů osudu lze však vyčíst zdravotní predispozice u každého člověka a jeho konstituci. V tabulce jsou jednotlivé prvky zastoupeny v určitém poměru. Některých tam může být hodně, některých málo a některé tam dokonce mohou chybět. Ke každému z těchto prvků patří jeden vnitřní orgán.

Podle zastoupení jednotlivých prvků v tabulce pak dokážeme určit, který orgán může trpět nedostatkem, a tím můžeme efektivně předcházet vzniku nemoci.

Pokud máte například v tabulce v nerovnováze oheň, bude vhodné se ve svém životě preventivně starat o Srdce a Tenké střevo a systémy patřící k těmto orgánům. Toto je síla zdravotní prevence s Bazi.

Obrázek9

Vaše kariéra

Lidé často využívají Bazi k tomu, aby se dokázali dobře rozhodnout při volbě kariéry. Z tabulky totiž lze vyčíst, která odvětví pro vás skrývají ten největší potenciál pro růst vaší kariéry a také jaká pozice je pro vás nejvhodnější, a dokonce také v jak velkém podniku či organizaci se vám budou nejlépe naplňovat vaše sny.

V práci trávíme velkou část svého života, a proto je tak důležité, abychom tento čas trávili s radostí, nadšením a ne s odporem a frustrací. Když se vám povede najít práci, do které se budete každý den těšit, stane se vaší vášní. Budete to dělat dobře a stanete se v této oblasti expertem. Stanete se v dané oblasti vítězem, protože vaše práce bude vaší vášní. A to je přece skvělý život.

Obrázek10

Proč studovat Bazi?

Důvod, proč studovat Bazi, je jednoduchý: mít lepší život. Abychom měli lepší život, musíme se věnovat vhodnějším aktivitám. Abychom se věnovali vhodnějším aktivitám, musíme se umět lépe rozhodovat. No a pro lepší rozhodnutí musíme vidět ty správné příležitosti.

Obrázek11

Bazi vám poskytne optiku, kterou uvidíte všechny příležitosti. A protože budete vědět kdo jste, jaké máte silné stránky a kde je váš potenciál, budete se umět rozhodnout pro tu nejefektivnější příležitost. To je vaše zkratka ke štěstí.

Obrázek12

Příště se naučíte odhalovat svůj pravý charakter. A to díky deseti denním vládcům.

Mezitím si svoji tabulku čtyř pilířů vygenerujte podle tohoto postupu:

https://youtu.be/RmS5MB_jof0

 

Autor: Lucie PetrilákováČlánek obsahuje kvíz

Tento článek obsahuje kvíz. Pro vyplnění kvízu je třeba se přihlásit.


Všechny díly článku

Jste starostlivé prase nebo odvážná opice? Co říká čínský zvěrokruh

Zobrazit Článek

Jste starostlivé prase nebo odvážná opice? Co říká čínský zvěrokruh
7 min

BAZI – Pomocníci všude kolem – speciální hvězdy v astrologii – 5. díl

Zobrazit Článek

BAZI – Pomocníci všude kolem – speciální hvězdy v astrologii – 5. díl
5 min

BAZI - Deset bohů - zlatý grál bazi analýzy - 4. díl

Zobrazit Článek

BAZI - Deset bohů - zlatý grál bazi analýzy - 4. díl
5 min

BAZI - 5 struktur - odkrýváme další vrstvu vaší povahy - 3. díl

Zobrazit Článek

BAZI - 5 struktur - odkrýváme další vrstvu vaší povahy - 3. díl
11 min

Začínáme s Bazi analýzou: 10 denních vládců - 2. díl

Zobrazit Článek

Začínáme s Bazi analýzou: 10 denních vládců - 2. díl
16 min

BAZI - Je Váš osud vytesán do kamene? - 1. díl

Zobrazit Článek

BAZI - Je Váš osud vytesán do kamene? - 1. díl
6 min


Hodnocení článku

Diskuze

0 KOMENTÁŘŮ
Žena sedící na barové stoličce hledí do telefonu. Ilustrace
Do diskuze zatím nikdo nepřispěl. Buďte první kdo napíše komentář.
Vstoupit do komunity

Na podobné téma

Proč potřebuje naše tělo dovolenou? Nejste náhodou workoholik?

Zobrazit Článek

Proč potřebuje naše tělo dovolenou? Nejste náhodou workoholik?
6 min

Proč se vyhýbat Éčkám v potravinách

Zobrazit Článek

Proč se vyhýbat Éčkám v potravinách
7 min

Udržte si zdraví a energii na cestách díky TCM

Zobrazit Článek

Udržte si zdraví a energii na cestách díky TCM
6 min

Mohlo by vás zajímat

Jak užívat čínské bylinné směsi

Zobrazit Článek

Jak užívat čínské bylinné směsi

Seriál o bylinkách TCM - Gumojilm jilmový

Zobrazit Článek

Seriál o bylinkách TCM - Gumojilm jilmový
3 min

Veganský burger s grilovaným tofu, cuketou a rajčaty

Zobrazit Recept

Veganský burger s grilovaným tofu, cuketou a rajčaty
60 min

Staňte se členem klubu

Získejte přístup ke všem článkům, slevu na placené webináře a produkty TCM a mnoho dalšího s naším předplatným.

ic48-Sale
Nakoupíte levněji produkty různých značek

Každý měsíc pro vás zajistíme slevu od různého výrobce produktů čínské medicíny.

ic48-Yoga
Dostanete přístup k on–line cvičením a meditacím

Každý měsíc pro vás zajistíme slevu od různého výrobce produktů čínské medicíny.

ic48-Webinar
Získáte webináře zdarma nebo se slevou

Každý měsíc pro vás zajistíme slevu od různého výrobce produktů čínské medicíny.